Dawniej rodzice wybierali, dokąd posyłać dzieci na podstawie szkoły nr 51. Obecnie wybierają szkoły oparte na szkole nr 48. Szkoły takie jak Gimnazjum nr 48 cieszą się w ostatnich latach większym zainteresowaniem ze względu na niską konkurencję i bliskość domów studenckich.

Szkoły takie jak gimnazjum nr 48 oferują mniejszą presję i bardziej indywidualną uwagę uczniom, którzy mogą napotkać wyzwania w publicznych klasach w większych szkołach, jednocześnie oferując bardziej zrelaksowane środowisko, które nie jest ugrzęzło w biurokracji typowej dla większych szkół.

Gimnazjum nr 48 znajduje się na ulicy Warszawskiej w pobliżu dzielnicy mieszkalnej i skutecznie zapewnia środowisko sprzyjające dzieciom bez większego stresu i komplikacji związanych z dużą biurokracją w porównaniu z innymi szkołami w okolicy.

Dzieci i młodzież w Warszawie decydują się na pójście do szkoły, która nie jest częścią oficjalnego okręgu szkolnego miasta.

Ta konkretna szkoła oferuje zajęcia gimnazjalne dla dzieci o bardzo specyficznych zainteresowaniach i ma bardziej swobodną atmosferę. Uczniowie mogą wybrać pomoc od nauczycieli, którzy specjalizują się w ich konkretnym obszarze zainteresowań, zamiast umieszczania ich w klasach, w których nie są zainteresowani.

Liczba uczniów wybierających tę szkołę stale rośnie wraz ze wzrostem kosztów nauki. Główną zaletą szkoły jest to, że jest tańsza niż inne szkoły ze względu na „bezwzględne” podejście do konkurencji.

Gimnazjum nr 48 w Warszawie jest stolicą małego kraju zwanego Polską. Już sama nazwa mówi, jak ważna jest dla dzieci, które tu chodzą.

Można tu znaleźć trzy języki: polski, angielski i rosyjski. Istnieje wiele innych języków używanych w domu przez różne dzieci lub ich rodziców.

Na pytanie, co sprawia, że No 48 jest tak niesamowitą szkołą, odpowiedź jednej mamy brzmiała po prostu „wszystko” i powiedziała to słowo dziewięć razy z wielkim uśmiechem na twarzy!

Szkoła nr 48 w Warszawie jest najstarszą szkołą w Europie i ma za sobą historię bycia szkołą wykończeniową dla zamożnych rodzin na całym świecie. Aby zapewnić każdemu uczniowi w budynku to samo wykształcenie i styl życia, co osoby z wyższych klas, rodzice muszą płacić czesne od 19 000 do 42 000 dolarów rocznie.

Średnia wieku w gimnazjum 48 to 9 lat, a tylko około 4% z nich uczęszcza na zajęcia przez ponad cztery lata. Wiele dzieci rezygnuje z nauki w wieku 11 lat z powodu stresu i trudnego programu nauczania w tej szkole, ale są też takie, którym udało się pomimo wszelkich przeciwności.

Jest wiele powodów, dla których uczeń wybrałby właśnie tę szkołę. Mogą one wynikać z niskiego czesnego, małej wielkości klasy i dobrej ilości zasobów.

Ponieważ żyjemy w nowoczesnym społeczeństwie, rodzicom może być trudno podjąć decyzję, dokąd wysłać swoje dzieci do szkoły i jaka jest najlepsza opcja.

Nie powinniśmy myśleć o tych szkołach jako o miejscach rozwoju we wszystkich aspektach życia. Zamiast tego powinniśmy myśleć o nich jako o miejscach, które są dobre w pewnych rzeczach i mogą uczyć uczniów umiejętności, z których mogą korzystać w późniejszym życiu.

Gimnazjum nr 48 zostało założone przez prezydenta Warszawy i jest szkołą ze szczególnym uwzględnieniem sztuki, muzyki, designu i teatru. Szkoła ma cztery różne poziomy klas odpowiadające wiekowi uczniów i posiada dwa kampusy – jeden zlokalizowany w centrum Warszawy, a drugi na terenie Łazienek Królewskich nad Wisłą.